IPMS Polska

Warsztaty modelarskie dla dzieci

W dniu dzisiejszym zamieszczamy sprawozdanie z warsztatów dla dzieci które zostały przeprowadzone przez członka naszego stowarzyszenia i jednocześnie opiekuna kółka modelarskiego "Broń i Barwa" w Koszęcinie nad którym to IPMS Polska objął patronat.
W dniu 18 grudnia 2013r w Zespole Szkół w Koszęcinie odbyły się warsztaty modelarskie. Działanie to mające na celu propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz umożliwienie dzieciom odkrywania swoich talentów zostało zorganizowane w ramach współpracy Zespołu Szkół i Koła Modelarskiego „Broń i Barwa” funkcjonującego w strukturach Domu Kultury im. W. Rozdzieńskiego w Koszęcinie.
Warsztaty prowadzone przez pana Krzysztofa Kozę, cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Przez kilka godzin uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II poznawali podstawy modelarstwa, wykonując modele zakupione za środki przyznane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Koszęcinie.
Wykonane prace stały się własnością młodych konstruktorów. W efekcie przeprowadzonych warsztatów kilku uczniów zaczęło regularnie uczęszczać na spotkanie koszęcińskiego koła modelarskiego, spędzając wolny czas w sposób bezpieczny i rozwijając swoje pasje.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Koszęcinie za udzielone wsparcie. Specjalne podziękowania kierują także pod adresem ucznia Gimnazjum nr 1 w Koszęcinie – Piotra Kozy, który swoim doświadczeniem oraz umiejętnościami wspierał podczas warsztatów młodsze koleżanki i kolegów.
Koło „Broń i Barwa” zaprasza każdego, kto chciałby spróbować sił w budowaniu modeli lub rozwijać swoje zainteresowania, na zajęcia do Domu Kultury im. W. Rozdzieńskiego Koszęcinie. Informacje na temat działalności koła można znaleźć również na facebooku: „Kółko Modelarskie Broń i Barwa Koszęcin”.

I Częstochowski Konkurs Modelarski "Modelikarz"

W weekend 5-6 października 2013 roku odbył się I Częstochowski Konkurs Modelarski „Modelikarz”. Nasze kółko modelarskie  „Broń i Barwa” z Koszęcina zaprezentowało się na nim stolikiem klubowym oraz wzięło czynny udział w imprezie.

Instruktor p. Krzysztof Koza w  odrębnym pomieszczeniu, prowadził  warsztaty dla młodego narybku z dużą ilością modeli od sponsorów (m.in. IBG, TAMIYA). Zajęcia te były typowym odpowiednik IPMS'owego "Make'n'Take" - (Zrób model i weź go ze sobą). Dzieci mogły zabrać swe prace do domu. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem, miały one trwać do godz. 15.30 a skończyły się dobrze po 18-tej.


Piotr Koza prezentował techniki modelarskie dla początkujących modelarzy, wykonując od podstaw model czołgu T-34/85 „Rudy” z firmy Tamiya. Odbyły się one w sobotę w godzinach 12.00 - 17.30 i w niedzielę do zakończenia imprezy. Pomimo iż wielu nie dawało szansy na skończenie „Rudego” to przed zakończeniem zawodów stał gotowy na gąsienicach.
Podczas trwania pokazów uczestnicy zapoznali się z zasadami posługiwania się narzędziami niezbędnymi do wykonania modeli, poznali  metody obróbki plastiku i innych materiałów, sposoby klejenia, szpachlowania, malowania oraz innych czynności potrzebnych do wykonania modeli.
W trakcie pokazów wykorzystywano sprzęt do malowania z firmy AEROGRAFIA „SYPEC” Syposz Przemysław, fine-art.com.pl. Modele na pokaz ufundowała firma Hobby 2000 Bogdan Dopierała - WYŁĄCZNY DYSTRYBUTOR W POLSCE FIRMY TAMIYA.

Czytaj więcej...

VII edycja Lubelskich Spotkań Modelarskich

W dniach 20-21 X 2012 odbyła się w Lublinie VII edycja Lubelskich Spotkań
Modelarskich. Tak jak w roku ubiegłym gościliśmy w progach Galerii "Olimp".
Przez dwa dni można było zobaczyć ponad 700 modeli wystawionych przez około
200 wykonawców. Byli to modelarze z Polski, Czech, Włoch, Węgier i Litwy.
Także jak widać było to towarzystwo międzynarodowe. Pokazali oni wiele
świetnie wykonanych modeli. Powiem szczerze komisja oceniająca miała
problem wybraniem tych najlepszych modeli. Ale daliśmy radę. Modele
oceniali:

Andrzej Łopatiuk jako gość oraz organizatorzy: Imieliński Zbigniew,
Laskowski Piotr, Danilczuk Robert, Dziubek Bogusław, Jabłoński Stanisław.

Grand Prix konkursu otrzymał Węgier Gabor Karcasony za kartonowy model motocykla Aprila RSV 4 2011

Zapraszamy na kolejną edycję naszej imprezy
Zbigniew  Imieliński

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour